E-R 10-19
L, P eelneval kokkuleppel

58 40 20 40
Tartus Raatuse Ärikeskuses

Juuksurid Tartus

Juuksed on vast iga inimese jaoks tähtis teema, sest see, millised on meie juuksed, räägib meie kohta palju, määrates sageli liigagi suurel hulgal välimusest. On me juuksed kohevad ja paksud, õhukesed ja peadligi hoidvad, siledad ja pehmed või justkui väga “karvased”? Miks on ühed õnnistatud tõeliselt kaunite juustega, samal ajal kui teised proovivad kõiki vahendeid, et oma õhukesi juukseid paksemaks muuta ja kasvama panna?

Meie salongi juuksurid –  Liisi, Katrin ja Carolin– on kõik oma ala professionaalid, kasutades meie hinnangul ainult parimaid vahendeid teie juuste hooldamiseks. Oleme otsustanud Keune tootesarja kasuks, kuna usaldame seda täiesti ning soovitame tooteid soojalt ka meie klientidele. Salongis on müügil laias valikus Keune tooteid.

Juuksurite pakutavad teenused:

  • juuste lõikus
  • juuste värvimine
  • soengute ja patside tegemine
  • pruudisoengu kohta küsige julgesti eraldi pakkumist

Täieliku teenuste nimekirja leiad hinnakirjast. Pakume juuksehooldusteenuseid kõigile – naistele, meestele ja lastele. Valik tehtud töödest on näha ka galeriis.

Juuksed on hea tervise, tervisliku toitumise ja eeskujuliku eluviisi näitajateks, mis on iga inimese uhkuseks. Just seetõttu tuleb lisaks tervislikule eluviisile ja toitumisele hoolitseda eriliselt ka juuste eest.

Kuigi heade toodete ja õige hooldamisega võib korda saata imesid, sõltub siiski hirmuäratavalt palju juuste väljanägemisest ka geneetikast. Mõned naised võivad tänada oma häid geene ja nautida ilusate juuste rõõme, tegemata nende hooldamiseks midagi erilist. Olgu aga geenid kui tahes head, reageerivad juuksed ühtede esimestena kehas ja kliimas toimuvatele muudatustele. Jäid haigeks, oled stressis, söögiisu on kadunud, oled järsku kuuma päikese käes või vastupidi – Eestisse saabus järjekordne pikk ja juustele kurnavalt mõjuv talv? Uskuge, muutusi näete oma juustelt ruttu.

Tihti pööratakse juuste puhul tähelepanu vaid nn nähtavale osale, aga tegelikult algavad terved ja ilusad juuksed peanahast, kus on juuste juur. Just juuksejuurele ja peanahale peaks pöörama erilist tähelepanu, eriti kui juustega on probleeme, sest peanahk on väga sarnane näonahale, vajades erilist hooldust. Kõige lihtsam viis peanahka hooldada on juukseid õigesti pesta.

Juuste pesemine

Juuste pesemine võib peanahka turgutada, kuid võib seda hoopis ka kahjustada. Sestap on äärmiselt oluline olla teadlik oma pesemisharjumustest, sest võite enesele teadmata juukseid kahjustada, kasutades näiteks liiga kuuma vett või liiga suures koguses šampooni ning hõõrudes pead liialt tugevalt.

Soovitav on juukseid pesta kaks korda ning pidada meeles, et šampooni tuleks kanda vaid juustejuurtele, otstele kanda edasi tekkinud vahtu. Esimesel korral pestes masseeri õrnalt peanahka, loputuse käigus eemaldatakse mustus ja rasv. Teist korda pesemisel kanna vaht ka juuste otstele, mis teeb needki puhtaks. Kindlasti loputa šampoon korralikult juustest välja!

Sagedaseimad juustega seotud probleemid on nende väljalangemine ning kõõm. Räägime neist natuke lähemalt. Kindlasti küsi lisa ka meie juuksureid külastades, sest oskame anda just teie juuksetüübile vastavat nõu.

Juuste väljalangemine

Juuksekarvu on meil peas miljoneid, elueaks keskmiselt 2-6 aastat. Tavapärane on, et juus kasvab umbes 1 cm kuus, aga seda ei tee mitte kõik juuksed – korraga kasvab vaid umbes 90 protsenti juustest, ülejäänud kümme protsenti puhkavad, langedes kuni kolme kuu jooksul välja.

Juuste väljalangemine on normaalne nähtus, aga seda umbes 50-100 juuksekarva väljalangemise näol päevas. Tõsi, sügisel ja talvel võib päevane väljalangemise norm kasvada kuni 150 karvani päevas. Kui juukseid langeb aga pidevalt välja rohkem, tuleks hakata otsima põhjuseid.

Juuste väljalangemisel võib olla mitu põhjust. Tugevad ravimid, hormonaalsed probleemid, rasked haigused, organismile kurnavad operatsioonid jpm. Samuti võib juuste väljalangemist soodustada kilpnäärme ala-või ületalitlus ja suguhormoonide tasakaalu häire. Paljudele emadele on tuttav juuste väljalangemise mure just pärast sünnitust, kestes seni, kuni taastub hormonaalne tasakaal.

Kui elate aga oma tavapärases rahulikus rütmis, kuid puutute kokku väljalangemise probleemiga, võib põhjus olla mõndades igapäevastes ravimites, mida kasutate, A-vitamiini üledoosis või ka näiteks rasestumisvastastes pillides, raua, biotiini, B12 vitamiini, tsingi või foolhappe puuduses. Kindlasti mõjub juustele laastavalt ka nende liigne töötlemine ja keemiliste ainete sage kasutamine.

Minge arsti juurde ja laske kontrollida oma vere rauasisaldust, pöörates ka tähelepanu üldisele verepildile. Laske kontrollida ka kilpnäärmeid ja suguhormoone.

See, milline ravi just teile sobib, oleneb sellest, kas ja mida teie organism arstile näitab. Kindlasti konsulteerige ka meie juuksuritega, et väljalangemisele mitmelt poolt professionaalselt läheneda ja see võimalikult ruttu tasakaalu viia.

Kõõm

Kõõm on üsnagi sagedane probleem, millega on enamik inimesi kasvõi ajutiselt kokku puutunud. Kuna kõõm on heledate helvestena peanahal, juustel ja õlgadel hästi näha, siis on sellele haigusele jälile saamine üsnagi lihtne.

Meie naharakud uuenevad pidevalt, kõõma korral toimub see uuenemine kiiremini, sest peanaha mikrofloora on tasakaalust väljas ning need surnud naharakkude kogumikud hakkavad nähtavalt meie peanahale kogunema. Põhjustatud võib see olla taas mitmetest erinevatest asjadest – stressist, halvast vereringest, valest toitumisest või hügieenist, kuivast õhust või ebasobivatest hooldustoodetest.

Kõõm jaotub kaheks – rasune või kuiv kõõm. Rasune kõõm esineb peanahal laiguti, tuues endaga sageli kaasa ka sügeluse. Kuna kõõm on rasune, siis kleepub ta juuste külge, mis omakorda võib viia juuste väljalangemise probleemini.

Kuiv kõõm on sageli rohkem tuntavam, sest peanahk võib muutuda kiskuvaks, kuivaks ja sügelevaks. Sügamisega tuleks aga väga ettevaatlik olla, sest kratsimine paneb helbeid rohkem eralduma ning ärritab peanahka, muutes juuksed tuimaks, elutuks ja tihti kahjustab juuksekarvu.

Kõõm võib tunduda üsna süütu ja lihtsasti ravitava haigusena, kuid siiski peaksid inimesed tähelepanelikud olema – tegemist ei pruugi olla pelgalt kõõmaga. Psoriaas ja seborroiline nahapõletik peanahal võib kahtlaselt sarnane kõõmale olla, olles tegelikult hoopis tõsisem haigus.

Kõige lihtsam viis kõõma ravida on leida oma juuksetüübile kõige sobivamad tooted, samuti juuksuriga üle konsulteerida juuksehooldusvõtted.

Juuste hooldamine

Internet ja naisteajakirjad on täis erinevaid “just kõige õigemaid” juuksehooldusnippe. Sageli on need üsna humoorikad, vahel täitsa valed, aga tihti on neis ikka ka tõetera sees. Toome siinkohal välja meie juuksurite soovitatud, üle vaadatud ning eksperthinnanguliselt tõeks kuulutatud juuksehooldusnippe:

* Juuste regulaarne kammimine on lihtne ja loomulik viis ennetamaks pusasid ja aidates juustejuurtest erituvat õli ühtlasemalt jaotada. Vali kammimiseks laiade piidega kamm või hari, mille otsad pole teravad, nii ei ärrita sa oma peanahka. Kuigi soovitame juukseid harjata regulaarselt, siis ei tasu sellega ka üle pingutada.

Kammides juukseid enne dušši, mõjub see juuksekasvule stimuleerivalt ning on masseeriv. Pärast dušši juukseid kammida aga ei tohiks, sest miski ei lõhu su juukseid rohkem, kui nende märjana venitamine. Oota natuke, kuni juuksed on peaaegu kuivad ning seejärel asu nende kallale õrnalt laiade piidega kammiga.

* Soovitame juukseid pesta 2-3 korda nädalas, sest liiga tihe pesemine võib neile kurnavalt mõjuda. Kui juuksed lähevad kiiresti rasvaseks või oled lihtsalt harjunud neid igapäevaselt pesema, siis veendu, et sul oleks valitud õrnatoimeline ning spetsiaalselt igapäevaseks pesuks mõeldud šampoon. Samuti võid proovida kord nädalas ka sügavpuhastavat šampooni, mis avab juurekanalid, lastes nii juurtele hapniku. See omakorda kiirendab vereringet, mõjudes hästi juuste tervisele ja kasvule.

Igapäevane pesemine tuleb kõne alla vaid tervetele juustele, keemilisest töötlemisest rikutuid, hapraid või väga aeglaselt kuivavaid juukseid ei ole soovitatav iga päev pesta.

* Lase juustel puhata. Kasutad igapäevaselt erinevaid viimistluvahendeid, sirgendad, föönitad, lokitad juukseid? Nii nagu me ise tahame vahel vaikust ja rahu, nii soovivad seda ka meie juuksed. Tee aeg-ajalt oma juustele teene ning lase neil olla loomulikuna.

* Peamassaaž on üks mõnus ja lihtne viis, kuidas efektiivselt kiirendada juuste vereringet, kasvu ning juuksejuuri stimuleerida. Ühtlasi on see ka soodne, sest massaaži võib teha nii sõrmede (mitte küüntega!) või peamasseerijaga (mille hind peaks jääma alla 6 euro).

* Kuigi paljud tahavad oma juukseid võimalikult pikaks kasvatada, on juukseotsi ikkagi aeg-ajalt tarvis lõigata. Pikad juuksed, mille otsad on haprad ja lõhenenud on õudne vaatepilt. Iga juuksur soovitab omada parem kaks sentimeetrit lühemaid, kuid see-eest tunduvalt ilusamaid juukseid! Loomulikult ei tasu liiga tihti otsi piiramas käia, siis nad tõesti pikemaks ei kasva, kuid iga 2-3 kuu tagant peaks seda kindlasti tegema. Juukseotste seisukorda saab kauem heana hoida juukseotsteseerumi kasutamisega.

* Kodused vahendid on juuksehoolduses sageli toredaks vahelduseks poetoodetele. Tee näiteks oliiviõlist juuksemask, jättes selle ööseks pähe – juuksed muutuvad väga pehmeks, siidiseks ja niisutatuks. Läiget annab näiteks munakollane, sega hulka ka mett ning su juuksed muutuvad tugevamaks. Hästi mõjuvad ka keefir, maasikad, jojobaõli jpm. Võid proovida ka apteekides saadavaid platsentaampulle, nõgesemaski ja palju teisigi hooldusnippe, mille kohta leiab internetist palju infot. Tuletame jällegi meelde pidada nõu ja küsida abi ka meie juuksuritelt!

Loe juuste kohta rohkem lehelt kasulik teada.

Broneeri aeg

Kas teadsid?

Ilusalong Ilulaegas juuksurid töötavad professionaalse Keune tootesarjaga, mis kuulub Hollandi ettevõttele ning on alguse saanud juba 1922. aastal Jan Keune perefirmast. Läbi ajaloo on Keune eesmärgiks pakkuda rahvusvahelisel tasandil kvaliteetseid tooteid ilutööstusele, hetkel on Keune harukontorid Ameerikas, Prantsusmaal, Belgias ja Šveitsis.