E-R 10-19
L, P eelneval kokkuleppel

58 40 20 40
Tartus Raatuse Ärikeskuses

Looduslikud retseptid

Soenguviimistlustooted

Sisukord

Linaseemnegeel
Suhkruvee juukselakk
Tsitruse juukselakk
Ravimtaimeõliga juukseläige


LINASEEMNEGEEL

Segu on äärmiselt lihtne, 100% orgaaniline ja looduslik. Tänu limaeritust soodustavale ja pehmendavale toimele sobivad lina seemned ülihästi vormiva, kinnitava ja tugevdava vedeliku või geeli koostisesse ning panevad juuksed imeliselt läikima. Viin kiirendab geel kuivamist ja toimib säilitusainena. Kui teil on kuivad juuksed võite viina lisamisest loobuda.

2spl (30ml) orgaanilisi linaseemneid

1 tass (250ml) puhastatud vett

1spl (15ml) orgaanilist aaloegeeli

1 spl (15ml) kanget viina

3- 5 tilka vabalt valitud eeterlikku õli

Kogus: 5- 10 kasutamiskorda, olenevalt juuksepikkusest

Valmistamine:

1. Valage linaseemned ja vesi väikesesse roostevabast terasest või klaasist anumasse ning ajage pidevalt segades keema. Vähendage kuumust ja keetke kaaneta mõni minut aegajalt segades. Seejärel pange kaas peale ja jätke 5 kuni 10 minutiks seisma.

2. Kurnake vedelik õhukindlalt suletavasse klaasanumasse. Lisage aaloegeel ja viin ning segage põhjalikult. Laske jahtuda ja lisage paar tilka lemmiku eeterlikku õli. Sulgege pudel õhukindlalt. Säilitage kuivas ja jahedas kohas ning tarvitage 2 nädala jooksul.

Kasutamine:

Kandke väike kogus niisketele juustele ja tehke soeng. Kui soovite, et soeng oleks tugevamalt paigal, siis suurendage kogust. Soengu korrigeerimiseks võite vähesel määral ka kuivadele juustele määrida. (Tamm, 2006: 187)


SUHKRUVEE JUUKSELAKK

1spl (15ml) suhkrut

1 tass (250ml) kuuma puhastatud vett

1spl (15ml) viina

3- 5 tilka vabalt valitud eeterlikku õli

Kogus: 5- 10 kasutamiskorda, olenevalt tarvitamisviisist

Valmistamine:

Lahustage suhkur kuumas vees. Segage põhjalikult ja lisage viin ning eeterlik õli. Kasutamisest ülejäänud lakki hoidke kuivas ja jahedas kohas ning tarvitage ühe nädala jooksul.

Kasutamine:

Kinnitava ja vormiva vahendina: Tugeva kinnituse saamiseks kandke lahus niisketele juustele.

Juukselakina: Valage vedelik pihusti või pulverisaatoriga pudelisse. Pudeli otsikut tuleb pärast isa kasutamiskorda kuuma veega pesta, et vältida ummistumist. Pihustage õrnalt juustele. Kui kasutate kuivadel juustel, siis teadke, et lahus on märg. Ärge katsuge ega harjake juukseid enne, kui suhkrulahus on kuivanud. (Tamm, 2006: 188)


TSITRUSE JUUKSELAKK

Selle juukselaki lõhn on oivaline. Kandke lakk juustele või piserdage kuivale valmissoengule.

1 tass (250ml) puhastatud vett

ühe keskmise suurusega orgaanilise tsitrusvilja (näiteks apelsini, sidruni, laimi, või poole greibi) koor

½ spl (8ml) suhkrut

1spl (15ml) viina

Kogus: 5- 10 kasutamiskorda, olenevalt tarvitusviisist

Valmistamine:

1. Pange vesi ja tsitrusekoor roostevabast terasest või klaasist anumasse. Ajage keema, vähendage kuumust ja keetke pidevalt segades (umbes 5 kuni 10 minutit), kuni vedelik muutub kergelt paksuks ja kleepuvaks. Kurnake vedelik.

2. Lisage suhkur ja viin ning segage põhjalikult. Valage segu pihusti või pulverisaatoriga pudelisse. Säilitage kasutamisest järelejäänud segu kuivas ja jahedas kohas ning tarvitage ühe nädala jooksul.

Kasutamine:

Pihustage vastavalt vajadusele. Kui lahus on kuivanud, võite sõrmedega läbi juuste tõmmata, kuid soeng jääb püsima. Ärge selle lakiga liialdage. (Tamm, 2006: 189)


RAVIMTAIMEÕLIGA JUUKSELÄIGE

Juukseõli vähendab staatilist elektrit, annab soengule tugevust ja paneb juuksed läikima. See on iseäranis kasulik külmades ilmastikuoludes, kuioleme sunnitud pidevalt kuiva ja köetava toa ning kuiva ja külma välisõhu vahet liikuma. Peale selle aitab mõni tilk ravimtaimeõli kuivi, lokkis ja poorilisi juukseid föönikahjustuste eest kaitsta (kasutage niisketele juustele). Ravimtaimeõli võib juukseid ka päikesekiirguse eest kaitsta ja sellepärast on mõistlik seda pehmendava ning määriva toime tõttu enne päikese kätte minekut juustee määrida.

1- 2 tilka lemmik ravimtaimeõli

Kogus: 1 kasutamiskord

Kasutamine:

Hõõruge õli peopesade vahellaiali ja masseerige soengusse. (Tamm, 2006: 190)

Kasutatud allikmaterjal:

Tamm, K. (2006). Loomulikult Terved Juuksed. Kirjastus: ERSEN